O serveru

Dávná historie

Tento server poprvé vznikl v roce 2013 jako projekt několika spolužáků. Zanedlouho jsme získali každodení stabilní komunitu dosahující 10-15 hráčů. Z finančních důvodů jsem musel server asi po roce a půl přemístit na svůj počítač. Jelikož nikdo z nás neměl dostatečné znalosti o fungování domén, o sítich, tak jsme nevědomky přišli o téměř celou komunitu. (Pokud patříš mezi některé členy původní komunity, tak mi určitě napiš, rád si s tebou popovídám.) Server jsme od této chvíle hostovali pouze přes službu Hamachi. Kůli kvalitě připojení se nám povedlo dostat maximálně na 10 hráčů, takže se server dále rozvíjet nemohl. Po jisté době jsem server zapínal pouze zřídka, jelikož zájem hráčů již nebyl tak velký.

Pak přišel rok 2016...

a přes dobu Vánočních prázdnin jsem si řekl, že nyní se mi už povede vytvořit server, který jen tak neskončí. Zakoupil jsem hosting a vrhnul se do nastavování pluginů. Nevěděl jsem, co bych vlastně na serveru chtěl mít, tak jsem tam dal všechno. Po jisté době se ukázalo, že mezi nejoblíbenější patří survival a creativ. Tyto dvě oblasti jsem se tedy snažil rozvíjet pokud možno co nejvíce. V survivalu jsem zajistil x-ray ochranu, aby hra byla pro všechny férová. V creativu zase ochranu proti velkému počtu crashovacích itemů, aby chod serveru mohl zůstat neohrožen. V průběhu se díky připomínkám hráčů postupně povedlo opravit velký počet chyb a dostal jsem spoustu rad, co by se jim na serveru líbilo. Každou z nich jsem zvážil a pokusil jsem se ve velkém počtu případů vyhovět.
a tím se dostáváme k tomu,

Jak server vlastně vypadá nyní?

Máme několik světů. Mezi hlavní patří Survival, SkyBlock, Creative, malé a velké parcely.

  • Survival - Otevřený svět, ve kterém se nachází doly se základními surovinami podpořen ekonomikou.
  • Creative - Otevřený svět, ve kterém můžeš využívat WorldEdit pro stavbu ve svých residencích.
  • Parcely - Již připravené pozemky, pro tvé stavby. Opět zde můžeš využít WorldEdit
  • SkyBlock - Levitující ostov s minimem surovin, na kterém musíš přežít. Může ti pomoci těžící minion.

Je pouze na tobě, kde se rozhodneš hrát. Velká část komunity tyto světy střídá dle nálady, nebo dle toho, kde hrajou momentálně kamarádi.


Můžu se přidat?

Jasně! IP serveru je play.LukyCraft.cz, pokud nevíš jak se připojit najdeš to ZDE